+48 664 753 403, + 48 608 691 145
Wirtualny spacer

  Góra Świętej Anny

  Piękny zakątek naszej Opolszczyzny

  Zamieszczone zdjęcia są autorstwa Błażeja Duka, który prowadzi własny blog na którym znajdują się zdjęcia z Góry Świętej Anny oraz okolic.

  „Harcówka” to kompleks restauracyjno-hotelowy usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, na terenie Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny w województwie opolskim. Góra Świętej Anny to miejsce niezwykłe ze względów turystycznych, religijnych, geograficznych jak i historycznych.

  Na szczycie malowniczej Góry Św. Anny, nazywanej także Górą Chełmską znajduje się bazylika i sanktuarium z figurką pochodzącą z XV wieku i przedstawiającą św. Annę Samotrzecią. Na uwagę zasługują także klasztor franciszkański, XVII-wieczny Rajski Plac, wykonana w kamieniu wapiennym Grota Lurdzka otoczona Drogą Krzyżową,  oraz kalwaria przy budowie której wzorowano się na jerozolimskim oryginale.

  Panorama klasztoru na Górze Św. Anny

  Kilkaset metrów od „Harcówki” mieści się zniewalający swoimi rozmiarami i znany w całej Polsce amfiteatr, a na jego szczycie pomnik wg. projektu Ksawerego Dunikowskiego upamiętniający śląskich powstańców.

  Góra Św. Anny to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek, który zapewnią znakowane szlaki turystyczne zarówno piesze jak i rowerowe. Wyprawa taka pozwoli zanurzyć się w cudownej scenerii miejscowości, a jej finiszem może stać się znajdujące się w pobliżu Muzeum Czynu Powstańczego oraz park geologiczny z pozostałościami po wulkanie.

  Po dniu pełnym atrakcji zapraszamy na pyszną kolację w naszej restauracji, w której serwujemy tradycyjne dania kuchni śląskiej i polskiej.

  Nasz kompleks usytuowany jest w dogodnym położeniu  – przy autostradzie A4, ok. 40 km od Opola.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

   

  Restauracja Harcówka, Góra Św. Anny 2017